Přehled koncertů a volných termínů najdete v rubrice PRO POŘADATELE 

   V roce 2019 chystáme nejen řadu koncertů, ale i další nové písničky. Budeme si je postupně obehrávat před obecenstvem a ty nejúspěšnější si budeme střádat na 14. řadové album, které bychom rádi vydali k jubileu 50 let Kantorů, které připadne na rok 2020. Chtěli bychom, aby bylo opět celé z novinek. Pokud nám to okolnosti a finanční možnosti dovolí, možná dojde i k reedici některých starších titulů, které už jsou dlouho vyprodané. Držte nám palce, abychom měli při výběru šťastnou ruku!   

   Rádi bychom také dál rozvíjeli tradici adventních a vánočních koncertů (v roce 2018 jich bylo 13), které si získaly velkou oblibu u Vás, našich milých diváků. Zachovejte nám přízeň!

   V roce 2018 jsme odehráli nejenom sérii koncertů, ale především řadu nových písniček z různých koutů světa. Převahu mají tentokrát písně z oblasti keltského folku (irské, skotské a bretaňské). Dále jsme uvedli v premiéře nový celovečerní koncertní pořad Vítr z hor. Dne 18. 11. 2018 jsme  také dokončili natáčení 13. řadového alba Hej, sokoli!. Album vyšlo 12. 12. 2018. Všechna svá alba vydáváme a budeme vydávat výhradně vlastním nákladem. Jako nezávislá kapela nechceme, aby nám do výběru písní a celkové podoby alba kdokoliv cizí mluvil. Po velice úspěšné sérii adventních koncertů v roce 2017 (bylo jich 19), bychom v této tradici rádi pokračovali i nadále, samozřejmě i s řadou vánočních novinek. Myslete na nás, aby se to všechno podařilo zrealizovat. Těšíme se, že se budeme s Vámi, našimi přáteli a příznivci, stále a v hojné míře setkávat na našich koncertech.

   V roce 2017 jsme odehráli nejen řadu koncertů, ale i významně obohatili náš repertoár o nové písničky, kterých jsme nazkoušeli celou řadu. Hned od ledna jsme na nich začali úsilovně pracovat. Během roku jsme vystupovali ve tříčlenném složení, u komponovaných pořadů jsme se po létech vrátili k účinkování s moderátorem. Protože i ve 47. roce naší existence byla pro nás muzika především nádhernou zábavou, rádi jsme se o tu radost dělili s Vámi na našich štacích.

   V roce 2016 jsme se těšili na každé další setkávání s Vámi, našimi přáteli a příznivci. Prioritou byly pro nás akce věnované 150. výročí Prusko - rakouské války 1866, která významně poznamenala celý náš region. Proto jsme také znovu vydali na CD reedici našeho alba Tam u Královýho Hradce. Natočila ho 2. sestava kapely a poprvé vyšlo ještě na LP desce v roce 1986. Kupodivu, ani po třiceti letech od prvního vydání, ty písničky neztratily svoji aktuálnost. Pro ty, kteří si chtěli obohatit sbírku CD o nové album KANTORŮ, jsme natočili zbrusu nové CD a to LIVE! Ve dnech 2. a 3. 2. 2016 bylo v SOUND art studiu Václava Vlachého sestříháno na požadovanou délku a připraveno k lisování. V září 2016 nám výtvarnice Radka Šůstková předala kresby andílků na přebal. Celkový design je dílem našeho několikaletého spolupracovníka Jindry Honzíka. CD vyšlo 14. 10. 2016 a obsahuje 13 novinek, jednu píseň z minula, ale tentokrát live, a jeden přídavek. Řadu let jsme toužili po nahrávce, na které by byla zachycena atmosféra živého hraní  před obecenstvem. Proto byl záznam CD pořízen na adventním a svatoštěpánském koncertě v prosinci 2015 před skvělým publikem v Jiráskově divadle v Novém Bydžově. Dobrý večer Tobě je naše v pořadí 12. řadové album a za celou dobu existence 4. vánoční. Věříme,  že jsme Vám tímto počinem udělali radost.

   V jubilejním roce 2015 jsme si chtěli především užít výročí 45 let kapely a tomu jsme podřídili veškeré naše konání. Okolnosti ani stav našich financí nám, bohužel, nedovolily realizovat nové řadové album, proto jsme celý projekt odsunuli na další léta. O to víc jsme se věnovali koncertování. 

   Rok 2014 probíhal ve znamení koncertů v Čechách, příprav na natáčení nového vánočního alba a několika akcí k 44. výročí nepřetržité činnosti kapely. Vzhledem k dlouhodobému onemocnění členky kapely bylo odsunuto natáčení nového řadového alba na rok 2015 . Prozatím, až do odvolání, hrajeme podle momentální situace buď ve třech, nebo ve čtyřech. Všechny naše akce zůstávají v platnosti, vystupujeme bez omezení.

   V roce 2013 jsme, vedle běžné koncertní činnosti, chystali materiál na dvě řadová alba, z toho jedno vánoční. Natáčet by se mělo v létě 2014, budeme-li mít do té doby dostatek peněz. Repertoár na vánoční album je kompletně připravený, další album je rozpracované. Pokud se vše povede, jedno album bychom rádi vydali na podzim téhož roku, druhé pak, podle možností, v letech následujících. Držte nám palce, abychom vše dotáhli do konce .

   Nové DVD KANTOŘI V BETLÉMĚ  vyšlo s velkým zpožděním až 28. 3. 2013. Termín vydání jsme původně plánovali na konec listopadu 2012. Stále jsme ale některé věci předělávali, dodělávali a vylepšovali, aby byla konečná podoba DVD co nejlepší. Kromě vybraných čtrnácti písní z našich dvou vánočních alb a jedné z alba Vítr z Keltie, Vás určitě potěší několik desítek staročeských i současných betlémů z celých Čech, které umocňují vánoční atmosféru. I nyní s námi  vše natočil a zrežíroval Jindra Honzík. Věříme, že jsme  Vám tímto nejnovějším počinem udělali radost!!!

   V roce 2012 jsme odehráli řadu koncertů u nás i v zahraničí a také dokončili roztočené vánoční DVD, které se nám nepodařilo v roce 2011 dodělat a vydat.

   Kromě úspěšných koncertů v České a Slovenské republice připravili KANTOŘI v roce 2011 pro své příznivce i nové, v pořadí 11. řadové album Svítání. CD obsahuje 15 lidových písní desítky evropských národů. V aranžmá i interpretaci tentokrát KANTOŘI poněkud "přitvrdili", ale přísně dbali na to, aby to nebylo na úkor jejich osobité poetiky. Na albu využili nejen hudebních podehrávek, ale i kumštu svého hosta - bubeníka Václava Tláskala. Vydání avizovaného DVD "Kantoři v Betlémě" muselo být bohužel odsunuto na rok 2012. Ani mocná propagace Královéhradeckého kraje na posledním i novém DVD bohužel nestačila na přiznání krajského grantu a vydání dvou titulů v roce je nad finanční možnosti kapely. A KANTOŘI nemíní podobné situace řešit na úkor svých posluchačů - chtějí i nadále držet cenu svých představení na úrovni, přijatelné i pro ty nejmenší pořadatele.

   V roce 2010 si folková skupina Kantoři i její příznivci připomněli už neuvěřitelných 40 let nepřetržité hudební činnosti. Při té příležitosti kapela vydala nové DVD, které obsahuje 15 písní a 1 orchestrálku ze čtyř řadových alb. Obraz k tomuto DVD byl pořízen v červenci a v srpnu 2010 na vybraných místech Královéhradeckého kraje. Jubilejní DVD Proč bysme veselí nebyli vyšlo v září 2010 s podtitulem "Kantoři - výběr 1970-2010". Stejnojmennou písničku vám nabízíme na našem webu jako malou ochutnávku z DVD a přidáváme i další "zákusky" v podobě Balady o dobrákovi Paddym, Lilie a Teď můžu whisky pít (viz rubrika VIDEO ).

   V závěru roku 2009 nachystala kapela pro své příznivce první DVD. Jedná se o unikátní reportážní záznam vánočního koncertu, kterým každoročně v adventním čase Kantoři těší své přátele a příznivce. Nahrávka byla pořízena ve zcela vyprodaném Jiráskově divadle v Novém Bydžově dne 19. prosince 2009 a DVD Kantoři - Vánoční koncert vyšlo 14. ledna 2010. K dostání bylo na koncertech kapely a lze ho objednat i přes internet. I z tohoto DVD najdete prostřednictvím našich odkazů ukázky na You Tube, zde rubrika VIDEO).

   V roce 2008 nahráli Kantoři další, 10. album lidových písní různých národů. Jsou to opět nové a nikdy předtím nevydané písně z repertoáru kapely. Natáčení proběhlo na přelomu července a srpna 2008. CD s názvem Jarmark vyšlo na začátku prosince 2008. Kantoři se zde představují posluchačům tak, jak je znají už řadu let. Pro název tohoto CD byla inspirací stará skotská balada Jarmark ve Scarborough (Scarborough Fair). I několik dalších písniček je svým charakterem takových, že klidně mohly znít na starých tržištích, kde se nabízelo zboží rozličnéhou druhu a původu. K tomu samozřejmě patřilo i kramářské vyzpěvování. Jednotícím prvkem je interpretace kapely, která využívá historické i současné nástroje a jejich kombinace. 

   K výročí 35 let nepřetržitého trvání kapely (v roce 2005) vyšlo v pořadí již deváté CD Vánoční rosička. Většinu vánočních písní a melodií různých národů, zařazených do tohoto alba, si kapela upravila v současné době. Několika tituly se Kantoři vrátili i do své minulosti a zařadili písně, které nemohly být před rokem 1989 nahrány. Toto CD navazuje na první vánoční album současné sestavy Zvěstujem vám radost, které vyšlo v roce 2001.

   Předchozí album kapely nese název Hodokvas. CD vyšlo v listopadu 2003 a naleznete na něm písně různých národů od 15. do 19. století. Žádná z celkového počtu 18 písní doposud na žádném předcházejícím albu Kantorů nevyšla, přestože některé z nich byly během 33 let existence skupiny součástí koncertních programů. 

   Folková skupina Kantoři působí na české hudební scéně od listopadu 1970 a patří tak mezi nejdéle hrající skupiny v celé České republice. Svojí vysokou interpretační úrovní se kapela zařadila mezi hudební stálice, o něž zájem s léty neupadá.

   Hudební krédo kapely zůstává stejné od jejího vzniku: 

   Navázat na muzikantské tradice minulosti, přiblížit současnému posluchači hudební a textové kouzlo lidových písní a melodií od nejstarších dob až po současnost.

   Zvukovými kombinacemi houslí, příčné flétny, akustické a elektrické kytary s historickými nástroji – dvěma niněrami, zobcovými flétnami, fidulou, fanfrnochem, středověkými dudami, píšťalou s měchuřinou, tin whistle, low whistle, chalumeau, klarinetem, bodhránem, dvojitými bubínky a perkusemi (slovníček nezvyklých názvů najdete na stránce DISKOGRAFIE) – dosahují Kantoři své hudební originality.      

   V současném tříčlenném složení kapela účinkuje od roku 2016. Na koncertech Kantoři vystupují ve stylizovaném dobovém oblečení.
   Během svého působení skupina šířila krásu evropské lidové hudby v řadě zemí (Německo, Polsko, Maďarsko, Rusko, Ukrajina, Řecko, Malta, Španělsko, Portugalsko, Francie, Dánsko, Kuba, Kypr, Vietnam, Švýcarsko, Itálie). Na svém kontě mají Kantoři desítky nahrávek v rozhlase, řadu vystoupení v televizi, třináct vydaných hudebních alb a tři DVD.

   Současné složení skupiny:

  • JAN FILIP - kapelník od roku 1970

             zpěv, housle, niněra, fidula, trumšajt, středověké dudy, zobcová flétna

  • MARTINA VEJROVÁ (rozená Filipová) - členka kapely od roku 1993

             zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, niněra, fanfrnoch, tin whistle, low whistle, píšťala s měchuřinou, chalumeau,                     klarinet, cornamusa

  • MILOŠ PANCHARTEK - člen kapely od roku 2000 

             zpěv, elektrická a akustická kytara, etnické bubínky, fanfrnoch, bicí nástroje, bodhrán, cajon, podehrávky

  • MILOSLAV MAŤÁTKO - člen kapely od roku  2012

             zvukař, řidič

Moderátor a manager:

JINDŘICH HONZÍK - spolupráce od roku 2010
optimalizace PageRank.cz
Toplink - katalog odkazů

Vyhledávání

Kontakt

Kapelník Kantorů: Mgr. JAN FILIP Manager: PhDr. Jindřich Honzík Dr. Jana Deyla 2102
504 01 Nový Bydžov
kapelník ..... +420 732 984 606 manager ..... +420 733 111 363

už vás tu bylo :-)

  

Najdete nás také na:

 

   ENGLISH

CO NOVÉHO U KANTORŮ

10.06.2019 10:32

KANTOŘI do prázdnin

   Folková skupina KANTOŘI má v červnu před sebou ještě 4 koncerty.     Tradiční vystoupení na konferenci Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky je sice určeno pouze účastníkům této akce, ale na ostatní tři můžeme...
06.06.2019 14:26

KANTOŘI vozíčkářům

   V sobotu 8. června 2019 čeká folkovou skupinu Kantoři moc hezká akce.     Už po 40. se sjedou do České Skalice tělesně postižení lidé z celé ČR, aby si v Babiččině údolí vyzkoušeli své řidičské i jiné dovednosti při...

 SLEVA NA NAŠE NOSIČE!

   I po celý letošní rok poběží naše akce, v níž se snažíme maximálně cenově přiblížit naše CD a DVD, včetně těch nejnovějších. Podrobnosti o jednotlivých titulech najdete

ZDE

 7. VELMOC O NÁS:
 

                           Máme hosty                         

(Český rozhlas Pardubice 20. 12. 2018)

                   Kantoři a nové CD                     

(Country zpravodaj AHOJ - XI./2016)

                 Kantoři žáky neděsí...               

(Český rozhlas Hradec Králové 26. 12. 2016)

           Jak se vám líbí: KANTOŘI             

(Radio Proglas 26. 1. 2016)

             První živé CD s koledami              

(MFDnes a iDnes prosinec 2016)

       Regionální scéna: KANTOŘI 45       

(Český rozhlas Hradec Králové 1. 2. 2016)

 

(starší články v rubrice HISTORIE)

 

   ODKAZY