Kantory vždycky zajímaly Vaše názory, připomínky, přání...

Máte nějaké? Sem s nimi:

CO MÁTE NA SRDCI:

Datum: 03.06.2017

Vložil: Marie

Titulek: Jste báječní!

Už mi je hodně roků,ale ještě nikdy v životě jsem nezažila tak krásný večer jako s vámi u nás v Jiřetíně p.B.Opravdu!Od prvních slov úžasného pana konferenciéra jsme se všichni cítili jako na posezení s dávnými přáteli a od prvních tónů vaší hudby jsme byli doslova pohlceni vaším umem, ohromným nasazením a nadšením,které z vás ihned přecházelo i na nás.Smekám před panem kapelníkem,ze kterého se řinul pot a přesto nepolevil ve strhujícím výkonu až do samého konce koncertu. Ani mladí kolegové za ním nijak nezaostávali.Úplně jsem se lekla,když jsem se na konci podívala na hodinky a viděla,že jste se nám věnovali skoro tři hodiny.A jak to panečku uteklo,klidně bychom seděli dál.Dnes jsme si o vás povídali s každým,koho jsem potkala.Do smrti na ten nádherný večer nezapomenu!!!Jestli opravdu přijedete o Vánocích znovu,už teď se těším a věřte mi,že v Jiřetíně a širokém okolí nejsem zdaleka sama.Ti,co nepřišli nebo nemohli určitě dorazí také,protože po našem povídání moc litují.Přeji vám hlavně hodně zdraví,abyste takové ohromné nasazení vydrželi co nejdéle.Za všechny ostatní vás zdraví Marie.

Datum: 04.06.2017

Vložil: Honza

Titulek: Re: Jste báječní!

Milá paní Marie,
Váš vzkaz je jako balzám. Jsme moc rádi, že Vás naše kapela tak zaujala a oslovila. Hrát a zpívat před tak srdečným a vnímavým obecenstvem, jako u Vás v Jiřetíně, to je pro nás čest. Budeme se velmi těšit na setkání s Vámi o letošních Vánocích. Mějte se moc hezky a přejeme Vám hodně zdraví a krásných dnů!!!

Datum: 31.05.2017

Vložil: Řehořek

Titulek: Lyra česky

Dobrý den. Na internetu máte písničku Vítr, kterou znám v originále jako Lyra a hrozně se mi líbí. Od vás je také hodně povedená a hlavně česky. Máte ji prosím vás v nějakém zpěvníku, ze kterého bych si ji mohl broukat? Děkuji.

Datum: 31.05.2017

Vložil: Honza

Titulek: Re: Lyra česky

Dobrý den,
je to jedna z našich nejčerstvějších novinek, text vytvořil Jindra Honzík a samozřejmě Vám ho rádi zašleme. Sdělte adresu! Přejeme krásné dny!!!

Datum: 31.05.2017

Vložil: Milan Řehořek

Titulek: Re: Re: Lyra česky

dobrý den, jste nesmírně ochotní, děkuji předem. Opravdu to chci jen pro vlastní potěšení. Kdybyste mě slyšeli zpívat, bylo by vám zřejmé, že vám nechci konkurovat
Moje adresa je m.rehorek@post.cz

Datum: 23.05.2017

Vložil: Jirka Švec

Titulek: k té polemice

Zdravím vás.Sleduju se zájmem polemiku,co se tu teď odehrává ve stylu "to za mejch mladejch let" a furt přemýšlím,jestli se do ní zapojovat, když mi je teprv 39 roků.Starý kantory tedy nepamatuju,jen znám ty nový,kteří se mi líbí.Jednou jsem byl na koncertě v divadle v Hradci,kde byli dal ekonejlepší profíci ze všech,co se tam sešli a od té doby si občas pustím cédéčko, co jsem si tam koupil nebo si něco najdu na netu, protože toho mají na Youtube hodně.Zapátral jsem tam i po tom, kdo je to Miloš Dvořáček a jak hraje.Kromě kousků s Wabim jsem objevil i písničku, kterou znám od Kantorů, a tak je to dobrý srovnání.Pro mne osobně vyhrávají Kantoři ( Dvořáček: https://www.youtube.com/watch?v=tcQpQU9rdhA, Kantoři: https://www.youtube.com/watch?v=K9-p5B8SCHU), ale o to vůbec nejde. Důležitý je, že všichni hrajou dál, mají svý posluchače a nemá cenu vyvolávat nějaký nevraživosti.To je aspoň můj názor.Jirka

Datum: 24.05.2017

Vložil: Honza

Titulek: Re: k té polemice

Ahoj Jirko,
mluvíš nám z duše. Nejdůležitější je nestagnovat, jít dál svou cestou a hrát si hlavně pro radost. Díky a měj se krásně!

Datum: 21.05.2017

Vložil: Jana Dvořáková - Lesná

Titulek: Hraje Vám to bezvadně!

Milí Kantoři, pocházím také z Olomouce, jako Laďa, i když teď žiji už dlouho v Poděbradech. Vůbec nechci polemizovat se svým "předřečníkem". Na své názory má právo, mně se také dost kapel a hudebních stylů nelíbí. Přesto jsem si nikdy netroufla soudit, když už se vyjadřuji, tak začínám slovy "podle mého názoru"... Považuji to za samozřejmý výraz úcty k práci těch, jejichž produkce se mi třeba nelíbí, ale líbí se mnoha jiným, protože jinak by ta kapela nebo ten styl dávno zanikly. Pán Vám také vytýká, že ho klamete tím, že se jmenujete Kantoři, stejně jako formace z 80. let, a argumentuje Spirituálem, kterému to ale toleruje, protože hraje pořád stejně. No, nevím. Stačí si pustit starou a současnou nahrávku SQ, abych to tvrzení vyvrátila. Ale vůbec to ani jim, ani Vám nemám za zlé - důležité pro mě je, že oni i vy hrajete stále výbornou muziku, ve Vašem případě osobitě upravené lidové písně, ať už jsou z Čech nebo z ciziny. Konkrétně Vaše irské a ukrajinské, které p. Laďa kritizuje, považuji já za NEJ. A k tomu názvu? U každého rozchodu muzikantů se dohodne, kdo bude pokračovat pod stejným názvem a kdo si založí novou skupinu - asopň v případě dvou kapel, se kterými jsem zpívala, to tak bylo, i když v jednom případě se to neobešlo bez hádek a truců. Důležité je, aby se ti, co nesou vlajku dál, nezpronevěřili charakteru muziky, kterou dělají, což se ve Vašem případě naprosto nestalo.
Když to trochu přeženu srovnám muziku se sportem: Sparta a Slávie existují pořád, i když se kádr mužstva mění rok co rok. U nich jde hlavně o to, aby nespadli z první ligy, i když i to se jim už povedlo. Vám ne. Vy jste pro mě extraligou stále, pouze jste možná trochu tápali (jak ale znám jen z nahlédnutí do Vaší historie) těsně po roce 1989. Dnes jste podle mého soudu v obdivuhodné kondici, což pozná každý soudný člověk při každém setkání s Vámi. Nesoudní to asi nepoznají nikdy, ale s těmi si hlavu nelámejte - nás je mnohem a mnohem víc! JDL

Datum: 21.05.2017

Vložil: Honza

Titulek: Re: Hraje Vám to bezvadně!

Milá Janičko,
moc děkujeme za Váš názor. Nejdůležitější je, že kapela hraje, tvoří dál a neomílá stále dokola stejné písně. Druhá sestava Kantorů, kvůli které vznikla tato rozsáhlá polemika, trvala 15 let, kapela ale funguje 47. rok. To žádní Laďové nezmění, ani kdyby se snažili sebevíc. Je samozřejmé a přirozené, že za tu dlouhou dobu existence se občas šláplo i vedle, jak to v životě bývá.

Datum: 17.05.2017

Vložil: Laďa

Titulek: Staří Kantoři

Znovu se vracím ke čtyřem vinylovým deskám (které jsou dnes nesehnatelné) a výběru 25 let na CD. Skvělé nápady, krásné dvojhlasy, aranžmá vždy padnoucí na míru konkrétní písně a co oceňuju asi nejvíc, jsou kytarové aranže Miloše Dvořáčka. Jeho harmonizace s dvěma kytarami jsou nekonvenční a přitom působící přirozeně a ještě virtuozně zahrané. Je to genius. Nechápu, proč neexistují CD přepisy vinylových desek a zpěvníky...zkrátka nechápeme, co jsou skutečné hodnoty. Podobně jako skupina Heuréka - dnes naprosto zapomenutá. A dnešní Kantoři? To už není ono...

Vyhledávání

Kontakt

Kapelník Kantorů: Mgr. JAN FILIP Manager: PhDr. Jindřich Honzík Dr. Jana Deyla 2102
504 01 Nový Bydžov
kapelník ..... +420 732 984 606 manager ..... +420 733 111 363

KANTOŘI

děkují za Vaše názory, za slova chvály i za přání ke kapelním výročím a těší se na shledání na koncertech nebo alespoň prostřednictvím svých CD a DVD.

A děkujeme i za připomínky, které nám pomáhají v naší práci. Naše 11. řadové album SVÍTÁNÍ vyšlo 7. 11. 2011 a slavnostně jsme ho pokřtili v pátek 11. 11. 2011 na koncertě v Jiráskově divadle v Novém Bydžově. Doufáme, že Vám tento počin udělal radost!!!  Dne 28.3. 2013 vyšlo naše vánoční DVD Kantoři v Betlémě. Je to výběr patnácti titulů z naší vánoční tvorby. Zatím poslední CD vyšlo 24. 10 2016. Je to živě nahraný záznam adventního koncertu Dobrý večer Tobě. CD obsahuje 13 novinek, jednu píseň z minula a jeden přídavek. Ať se Vám líbí!!!