KANTOŘI slaví 45

01.02.2015 13:33

   Folková skupina KANTOŘI slaví v roce 2015 už 45 let své nepřetržité činnosti, čímž se řadí ke kapelám s největší tradicí nejen v České republice.

   Toto úctyhodné jubileum zastihlo Kantory v plném tvůrčím nasazení. Kromě pravidelného koncertování po vlastech českých i za hranicemi kapela průběžně obohacuje svoji bohatou diskografii o další tituly. Letos plánuje vydání nového výběru vánočních písní z celého světa. Právě melodie adventního času patří vedle originálně pojatých lidových písní různých národů k základům repertoáru skupiny, a také k posluchačsky nejoceňovanějšímu a nejvyhledávanějšímu žánru.

   Třebaže složení kapely už se několikrát obměnilo (nyní vystupuje už ve 4. sestavě), dvě jistoty zůstávají po celých 45 let neměnné: tou první je vysoká interpretační kvalita, obohacená i řadou historických nástrojů, tou druhou - kapelník Jan Filip.

   Do historie i současností skupiny lze kdykoliv nahlédnout na www.kantori-folk.cz, kde najdete i řadu audio a video ukázek. Není ale samozřejmě nad živý poslech těchto pozoruhodných muzikantů na některém z jejich koncertů. Pokud se v dohledné době někde blízko vašeho bydliště nekoná, zkuste přesvědčit místní pořadatele, že vystoupení Kantorů stojí za objednání, neboť kdo pozval kapelu jednou, zve ji pak obvykle znovu a znovu.

   JiH

Vyhledávání

Kontakt

Kapelník Kantorů: Mgr. JAN FILIP Manager: PhDr. Jindřich Honzík Dr. Jana Deyla 2102
504 01 Nový Bydžov
kapelník ..... +420 732 984 606 manager ..... +420 733 111 363