Advent a máj

02.05.2018 08:11

   Jaro je obdobím, kdy se spolu s přírodou "probouzí" do nové sezóny také folková skupina KANTOŘI.

   Letos tenhle akt probíhal ve znamení nazkoušení zbrusu nového programu "Vítr z hor" i jeho premiéry v Hronově a reprízy v Dobrušce. Ohlas je dobrý, a tak se stal právě tento pořad písní s keltskými kořeny základem letošní koncertní sezóny. V měsíci květnu si odbude i svoji zahraniční premiéru ve slovenském Čierném Balogu, kde budou irské, skotské a bretaňské lidovky základem vystoupení kapely na legendárním festivalu "Country za stodolou", věnovaného letos mimo jiné 35. výročí skupiny Vodopád, s níž pojí Kantory letité kamarádství. Rovněž v máji pak zazní písně z nového repertoáru ještě v Chlumci nad Cidlinou, v Lovčicích a v Novém Bydžově.

   Pravidelnou součástí jarní činnosti skupiny Kantoři je také dolaďování adventního období. Program, který kapela už léta připravuje na sváteční čas závěru roku, je tradičně hodně žádaný, a tak je třeba zkloubit zájem pořadatelů s velice limitovaným termínovým kalendářem. Obzvlášť víkendy jsou zadány dlouho dopředu a letošek není výjimkou - k jednání s potenciálními zájemci zbývá pouze 7., 9. a 16. prosinec.

   A to ještě museli Kantoři zklamat 17 pořadatelů, kteří stáli o vystoupení skupiny v nevytápěných kostelech. Dělají to hrozně neradi, ale, pomineme-li zdravotní rizika pro účinkující i posluchače, nelze nebrat ohled na citlivost historických nástrojů. Kantoři chtějí vždy nabízet bezchybný zvuk, ale zima a ladění prostě nejdou dohromady, což by výrazně narušilo pohodu muzikantů i publika. Tak se prosím, vy všichni odmítnutí, nezlobte - rádi vám to vynahradíme v období od jara do podzimu :-)

 

Vyhledávání

Kontakt

Kapelník Kantorů: Mgr. JAN FILIP Manager: PhDr. Jindřich Honzík Dr. Jana Deyla 2102
504 01 Nový Bydžov
kapelník ..... +420 732 984 606 manager ..... +420 733 111 363